Düşük yakıt sarfiyatı ile birlikte karbondioksit salınımını %30'a varan oranda düşüren Twinair, dünyanın çevreye en duyarlı motorudur.

"Downsizing" yani "boyut küçültme" CO2 gazının azalmasında önemli rol oynar. Turbo kompresörün ve Multiair teknolojisi gibi diğer başka tekniklerin kullanılmasıyla düşük hacimli motorlardaki gelişim, yüksek hacimli motorlarla aynı performansı üretirken CO2 salınımını da azaltır.

TASARRUF

Multiair teknolojisinin uygulanması, daha yüksek verim, azalan ağırlık ve küçülen boyutlarıyla birlikte Twinair'ı yakıt tüketimi anlamında sınıfının en iyi motoru yapıyor.

Twinair motor, daha fazla silindirli motorların özelliği olan aynı yüksek performansı ve sürüş keyfini  koruyarak yakıt tüketiminde %30'a varan bir düşüşe ulaşıyor.

PERFORMANS

Twinair motor 2000 rpm devirde bile olağanüstü torkuyla maksimum performans ortaya koyar. Her şartta daha fazla sürüş keyfi ve yüksek hacimli motorlara göre daha fazla yakıt tasarrufu için tork 3500 rpm'ye kadar sabit kalır.

Bu dikkat çekici performans, motorun dinamik tepkisini artırmak üzere (turbolag) özel olarak tasarlanmış, düşük ataletli bir turbo kompresör ve akışkan dinamiği uygulamasıyla elde edilir.

Sürücüler, geleneksel emme tip motorların ötesinde bir esneklik ve tepkimeyi hissedebilirler.

Ayrıca tasarım ve yapısının sadeliği Twinair motorunu en kalıcı ve güvenilir motor haline getirmiştir.

TEKNOLOJİ

Twinair motor, verimin daha yüksek, yakıt tüketiminin daha düşük olması için en ileri teknolojilerin sinerjik bir uygulamasıdır.

Hava kontrolünde devrim yaratan MULTIAIR teknolojisi son derece verimli bir yanma sağlar.

Çok hassas bir mekanik optimizasyon sayesinde iki silindirli yapı çok düşük bir motor sürtünmesi oluşturur;  balans şaft sistemi uğultu ve titreşimi minimumda tutar. 

Yeni nesil turbo kompresör sistemi torkta çok önemli bir iyileşme sağlayarak olağanüstü sürüş keyfi sunar.

 
 
 
 
 
 
 
 

Yandaki kutuyu işaretleyerek veri paylaşım ilkelerinizi ve şartlarınızı kabul ediyorum
Gönder

İletişim İzni

Tofaş’a verdiğiniz tüm kişisel verileriniz yapmış olduğunuz işlemlerle ilgili bilgileriniz, Tofaş’ın size fayda sunabilmesi, ticari elektronik ileti gönderilebilmesi, size özel kampanyalar tasarlanabilmesi, anket veya telesatış uygulamaları, araştırma, planlama, veri işleme, istatistiki analizler gibi amaçların gerçekleştirilebilmesi için Tofaş tarafından işlenecektir. Sağlanacak faydalar, elektronik ticari ileti ve bilgilendirmeler için kişisel verileriniz kullanılarak telefon, kısa mesaj, sms, mms, video, e-posta, mektup gibi kanallardan Tofaş tarafından size sunulacaktır. Tüm kişisel verileriniz ve Tofaş, Tofaş bayi, yetkili satıcı, servislerinde yapmış olduğunuz işlemlerle ilgili bilgileriniz yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda; Tofaş, internet ortamında dijital pazarlama yapılmasını sağlayan her türlü uygulamaya ve platforma, pazar araştırma firmalarına, analitik veri işleme hizmetleri veren firmalara, bu firmaların şube, acente ve franchise’larına, ayrıca bu şirketlerin altyapı sağlayıcılarına ve hizmet aldığı diğer şirketlere (gönderi şirketi, çağrı merkezi, danışmanlar gibi) aktarılabilecek ve bu kişilerce yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilmesi için işlenebilecektir. Kişisel verileriniz farklı platformlar arasında da aktarılabilecek ve bu platformlarda yer alan kişisel verileriniz birleştirilerek işlenebilecektir.

Platformlar kapsamında hangi verilerinizin bulunduğunu öğrenme, yanlış olan verilerinizin düzeltilmesini ve sizinle iletişime geçilmesine engel olunmasını talep etme hakkınız bulunmaktadır. Bu taleplerinizi ücretsiz ve kolaylıkla ulaşabileceğiniz www.fiat.com.tr'den iletebilirsiniz.

Zaman zaman, web-sitemize güncellenmiş versiyonlar yükleyerek iş bu metin değiştirilebilir. Değiştirilen herhangi bir metin için tarafınızı bildirimde bulunulacaktır. Bu değişikliklerden haberdar olmak için web-sitelerimizi sık sık ziyaret etmenizi öneririz.