Yandaki kutuyu işaretleyerek veri paylaşım ilkelerinizi ve şartlarınızı kabul ediyorum
Gönder

İletişim İzni

Tofaş’a verdiğiniz tüm kişisel verileriniz yapmış olduğunuz işlemlerle ilgili bilgileriniz, Tofaş’ın size fayda sunabilmesi, ticari elektronik ileti gönderilebilmesi, size özel kampanyalar tasarlanabilmesi, anket veya telesatış uygulamaları, araştırma, planlama, veri işleme, istatistiki analizler gibi amaçların gerçekleştirilebilmesi için Tofaş tarafından işlenecektir. Sağlanacak faydalar, elektronik ticari ileti ve bilgilendirmeler için kişisel verileriniz kullanılarak telefon, kısa mesaj, sms, mms, video, e-posta, mektup gibi kanallardan Tofaş tarafından size sunulacaktır. Tüm kişisel verileriniz ve Tofaş, Tofaş bayi, yetkili satıcı, servislerinde yapmış olduğunuz işlemlerle ilgili bilgileriniz yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda; Tofaş, internet ortamında dijital pazarlama yapılmasını sağlayan her türlü uygulamaya ve platforma, pazar araştırma firmalarına, analitik veri işleme hizmetleri veren firmalara, bu firmaların şube, acente ve franchise’larına, ayrıca bu şirketlerin altyapı sağlayıcılarına ve hizmet aldığı diğer şirketlere (gönderi şirketi, çağrı merkezi, danışmanlar gibi) aktarılabilecek ve bu kişilerce yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilmesi için işlenebilecektir. Kişisel verileriniz farklı platformlar arasında da aktarılabilecek ve bu platformlarda yer alan kişisel verileriniz birleştirilerek işlenebilecektir.

Platformlar kapsamında hangi verilerinizin bulunduğunu öğrenme, yanlış olan verilerinizin düzeltilmesini ve sizinle iletişime geçilmesine engel olunmasını talep etme hakkınız bulunmaktadır. Bu taleplerinizi ücretsiz ve kolaylıkla ulaşabileceğiniz www.fiat.com.tr'den iletebilirsiniz.

Zaman zaman, web-sitemize güncellenmiş versiyonlar yükleyerek iş bu metin değiştirilebilir. Değiştirilen herhangi bir metin için tarafınızı bildirimde bulunulacaktır. Bu değişikliklerden haberdar olmak için web-sitelerimizi sık sık ziyaret etmenizi öneririz.

Yılda sadece 20.000 adetlik üretim kapasitesiyle, 600'a yakın çalışanıyla mütevazi bir fabrikada; ilk üretime Murat, yani Fiat 124 modeliyle başlayan Tofaş, günümüzde 400.000 üretim kapasitesiyle, 7 bini aşkın çalışanıyla, 80'den fazla dünya ülkesine ihracat yapabilmektedir. Otomotiv sektöründe bir ilk olan ve fikri mülkiyet hakları tamamen Tofaş'a ait olan Minicargo projesi ile Peugeot ve Citroen markaları için de üretim yapmaktadır. Buna ek olarak hafif ticari araç sınıfının öncüsü ve lideri Yeni Fiat Doblo'yu, Opel ve Vauxhall markaları için de farklılaştırarak üretmeye ve ihraç etmeye devam etmektedir.

Üretim kapasitesi ve modellere gelince; 20.000 m2 alanda 5 pres hattı bulunan pres biriminde Linea, MCV (Fiat, Peugeot, Citroen), Doblo (Fiat, Opel) parçaları %100 robotik pres hatlarında üretilmektedir. Gövde Üretimi, 93.000 m2 kapalı alanda, 420 adet endüstriyel robot ile dünyanın en ileri üretim teknolojilerine dayalı olarak yapmaktadır. Boya prosesleri ise 5 kat uygulamadan oluşmakta olup, %100 otomasyonlu insansız çalışan fosfat kataforez tesisleriyle başlamaktadır. 8 yıllık korozyon direncinin kazandırıldığı bu kat daldırma elektrodepozisyon yoluyla gövdenin tüm iç ve dış yüzeylerini kaplamaktadır. Daha sonra 8 adet çok eksenli robotla astar uygulanmakta ve boya filmine mekanik direnç kazandırılmaktadır. Sonkatlarda ise çok eksenli robotlarla su bazlı bazkatlar uygulanmakta ve yine robotlarla uygulanan vernikle boya katları tamamlanmaktadır. Bu katlar uygulanırken 3 kez fırınlama yapılmaktadır. Mevcut üretimimizde, 21 adet standart gam rengi ve müşterilerimizin taleplerine göre yılda 300'ün üzerinde farklı renk boyanabilmektedir.

Montaj Üretim Birimi 3 ayrı binada toplam 70.000 m² kapalı alan üzerine kuruludur ve montaj biriminde MCV, Yeni Doblo, Eski Doblo, Linea olarak 4 farklı model üretilmektedir.